ÚvodNovinkySulík dal ultimátum Matovičovi do 24.marca aby sa vzdal postu premiéra. Vyzýva...

Sulík dal ultimátum Matovičovi do 24.marca aby sa vzdal postu premiéra. Vyzýva ho na odstup!

Vládna kríza sa prehlbuje. Predseda SAS Richard Sulík žiada demisiu premiéra Igora Matoviča. Ak premiér demisiu neprijme, vláda príde o jedného z koaličných partnerov.

Dnes na tlačovej konferencii sa predseda strany Richard Sulík (SAS) vyjadril ku koaličnej kríze: „Pred rokom sme s Igorom Matovičom vhupli do vlády. Po prvom roku vlády na čele s Igorom Matovičom je slovo „chaos“ najlepšie  čo vystihuje vládnutie  Igora Matoviča. Sulík ostro kritizuje, že nebola dostatočná starostlivosť o chorých, neboli a nie sú zabezpečené potrebné lieky a hlavne nie je pripravený plán obnovy. Z jeho úst zaznelo, že nie je možné, aby premiér rozdeľoval spoločnosť a hlavne je veľmi zlé keď premiérovi nedôveruje 80% národa. Vládnutie s Igorom Matovičom považuje za nemožné! Dokonca Sám Sulík ponúkol funkciu ministra hospodárstva.

Jasne špecifikoval, že dohody s Igorom Matovičom neplatia a je si vedomý toho, že Matovič svoju povahu nezmení. Sulík však predčasné voľby „vonkoncom“ nechce a jeho poslanecký klub bude hlasovať v parlamente proti. Ak sa Matovič do 24.3.2021 postu premiéra nevzdá strana SAS odchádza z vlády. 

spot_img

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa