ÚvodKomentárePETER MARČEK spol.s.r.o.

PETER MARČEK spol.s.r.o.

Ľudia podnikajú v rôznych oblastiach a ich úspech, alebo neúspech závisí od mnohých faktorov. Niektoré môžu podnikatelia ovplyvniť napríklad zlým alebo dobrým podnikateľským zámerom. Potom sú aj okolnosti, na ktoré podnikateľ nemá vplyv a to je horšie. Aj dobrý zámer môže skončiť zle a nie je to jednoznačne chyba podnikateľa. Pokiaľ však niekto rozumne podniká v politike, nemôže sa pomýliť a jeho úspech je garantovaný.

Bratislava, 16.3.2021. Takým príkladom je podnikateľ, alebo politik (vyberte si) Peter Marček. Podnikal v cestovnom ruchu, stavebníctve, dokonca ako bývalý zápasník a známy Jozefa Svobodu aj v športe, ale to všetko by zostalo v zabudnutí, nebyť jeho úspešného podnikania v politike.

Obchodník so stranami

Peter Marček obchoduje s politickými stranami. Tak, ako niekto kupuje a predáva nehnuteľnosti, spotrebný tovar, služby a vôbec – čokoľvek iné, Marček kupuje a predáva politické strany. Odmenou za jeho tovar je jednak finančné plnenie a samozrejme – poslanecké miesto.

Jeho prvým klientom bol Boris Kollár. Boris sa jedného dňa rozhodol, že vstúpi do politiky. Nemal žiaden poriadny nápad a pravdepodobne jediný cieľ, ktorý mal bola akási legalizácia jeho osoby. Boris bol totiž dobre známy vekslák a neskôr pomocník takzvaných mafiánov a to je dobré len dovtedy, kým tí mafiáni zažívajú svoje svetlé časy. Boris nebol hlupák a nadobudol majetok, ktorý nepreflákal a mohol ďalej podnikať. A vybral si politiku.

Lenže na to, aby ste si mohli založiť politickú stranu potrebujete zbierať podpisy. To kedysi išlo celkom ľahko, dnes to je však problém a úspešne a rýchlo ho zvládnu len tí, čo majú dobre vybudované štruktúry. To Boris nemal a ani sa mu do toho veľmi nechcelo. Na slovenskom politickom trhu existuje veľa nefunkčných politických strán, ktoré sú na predaj. Ale to tiež nie je také jednoduché. Mnohé môžu mať dlhy, alebo problémy v účtovníctve a aj keď si všetko skontrolujete a stranu kúpite, odrazu sa môže „objaviť“ nejaká záhadná zmenka a tá vám ten nákup poriadne predraží.

A tu našiel Peter Marček podnikateľský priestor. On stranu kúpi a potom ju záujemcovi predá. Sám viesť stranu nepotrebuje, asi by to viedlo len k neúspechu, ale nájde si – skôr jeho si nájdu – tí, čo o úspechu nepochybujú a prvým bol Boris Kollár. Kúpil od Marčeka stranu SOS a premenoval ju na stranu Sme-Rodina. Úspešne sa dostal do parlamentu a Peter Marček sa niečo ako vecná ťarcha, stal poslancom. Nebol to pre neho zlý život, ale neposlúchal a bol vylúčený z klubu. Na jedno volebné obdobie si musel dať prestávku, aby znovu nabral dych a pustil sa do nového obchodu.

Jeho novým klientom je Milan Uhrík, bývalý podpredseda ĽSNS. Po rokoch úspechov v ĽSNS sa rozhodol založiť si vlastný subjekt a konečne byť aj predsedom. Tiež sa mu veľmi nechcelo do zbierania podpisov, ospravedlňoval to aktuálnou údajnou pandémiou a rozhodol sa pre nákup už použitej strany. Tak zašiel do virtuálneho e-shopu Petra Marčeka a ten mal „náhodou“ na sklade ďalšiu stranu, ktorá bola voľne na predaj.

Bývalá Gašparovičova strana

Tentoraz to bola bývalá Gašparovičova strana HZD, ktorou chcel nasrať Vladimíra Mečiara potom, čo mu bolo ponúknuté nedôstojné miesto na kandidátke HZDS. Bola to strana na jedno použitie, ktorú nový majiteľ Marček premenoval na Hlas Ľudu. Dnes má konečne aj zákazníka v podobe Milana Uhríka. Ten má peniaze, ale nemá chuť sa strápňovať zbieraním podpisov. Možno by ich ani nedokázal vyzbierať. A tak kúpil stranu. Samozrejme aj s vecným bremenom Petra Marčeka a asi aj jeho aktuálnou kamarátkou Martinou Šimkovičovou, ktorej parlamentný život už chýba. Pre Uhríka je to úžasný obchod, lebo získal hneď aj dvoch nových členov svojej Republiky. Síce tí dvaja noví sú zároveň aj takmer istota, že v prípade úspechu bude mať hneď o dvoch poslancov menej, ale to dnes nie je podstatné. Milan potrebuje celebrity (a tou Šimkovičová pre starších ešte stále je). Okrem toho rozmýšľa len do horizontu volieb, ktoré môžu byť až za tri roky. A to je ešte dlho.

Ako sa v biznise hovorí – WIN/WIN situácia. Uhrík má stranu, Marček si spríjemní (možno) dôchodok, Šimkovičová si vylepší rozpočet a politická scéna bude obohatená.

A Peter Marček už môže uvažovať o kúpe ďalšieho subjektu, aby doplnil vyprázdnené skladové zásoby.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa