ÚvodNovinkyŠtát zatvára trhoviská na čerstvom vzduchu. Ľudia v tom nevidia logiku

Štát zatvára trhoviská na čerstvom vzduchu. Ľudia v tom nevidia logiku

Predajcovia na trhoviskách a malí pestovatelia sa búria proti vládnym opatreniam. Úrad verejného zdravotníctva pripustil  možnosť, že koncom týždňa by mohli trhoviská fungovať s regulovanými podmienkami.

Podľa nových protiepidemických opareniach by mali byť všetky trhoviská na Slovensku zatvorené a to bez rozdielu či sú vnútorné, alebo vonkajšie  prevádzky. Úrad verejného zdravotníctva tých ktorí majú otvorené postupne zatvára. Ľudia a predajcovia sa začali búriť proti týmto opatreniam, nakoľko im chýbajú kvalitné čerstvé domáce potraviny od predajcov, na ktorých boli roky zvyknutí. Podľa ich vyjadrení nevidia dôvod prečo by malo byť akékoľvek trhovisko v exteriéri zatvorené a pritom sú ľudia vonku na vzduchu. Pradoxom je to, že supermarkety sú otvorené a ľudia sa zhromažďujú na jednom mieste po kope doslova „hlava na hlave.“

Otvorené je podľa dostupných zdrojov zatiaľ najväčšie trhovisko v Bratislave nakoľko správca si myslí, že v aktuálnej  vyhláške ktorá uzatvára prevádzky je diera a predaj na trhu nezakazuje. „Živnostenský zákon definuje, že trhovisko a trhové miesta nie sú stálou prevádzkou a preto sa rozhodnutie hlavného hygienika na toto nevzťahuje“ vyjadril sa pre RTVS  správca trhoviska. Úrad verejného zdravotníctva má však na to iný pohľad ale pripustil, že trhový predaj by mohol predsa len fungovať s istými obmedzeniami. Zelenú tomu musia dať odborníci do konca týždňa. 

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa