ÚvodSlovenskoMatovič poslal 15-tisíc eur obci, kde je starostka matka obvineného exšéfa SIS

Matovič poslal 15-tisíc eur obci, kde je starostka matka obvineného exšéfa SIS

Premiér Igor Matovič podporil z rezervy predsedu vlády sociálny podnik v Nižnom Hrabovci, kde je starostkou Marcela Pčolinská – matka šéfa poslaneckého klubu Sme rodina Petra Pčolinského a zadržaného exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, informuje Transparency International Slovensko na Facebooku.

Matovič koncom novembra poslal zo svojej rezervy 15-tisíc eur na prevádzku výrobne cestovín a pečiva. Na Slovensku je približne 300 podobných obecných podnikov.

Nie je jasné, prečo premiér podporil práve podnik v obci Nižný Hrabovec. 

TIS ďalej pripomína, že dotácie rezervy nemajú jasné pravidlá ani kritériá, a za minulých premiérov boli zneužívané stranícky a politicky (spomína za všetky prípady dva, ktoré v Transparency odhalili – 20-tisícová dotácia pre „zázračného“ maséra Kostku od premiéra Fica, či 50-tisíc pre akciu časopisu Slovenka, ktorý krátko nato spravila predvolebný PR materiál pre Petra Pellegriniho). Dotácie boli bežne nadmerne prideľované obciam so starostami za vládnu koalíciu.

„Premiér Matovič sľúbil po voľbách spôsob prideľovania rezervy zmeniť, ale ani rok od prebratia úradu nové pravidlá neoznámil. Šéf jeho úradu Július Jakab, ktorý zmluvu s Pčolinskou podpísal, sa k otázkam o dotácii od minulého utorka napriek sľubu nevyjadril,“ uviedla mimovládka.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa