ÚvodSvetIzrael: "Ľudia pravdy" zažalovali vlastnú vládu na Medzinárodnom trestnom súde v Haagu

Izrael: „Ľudia pravdy“ zažalovali vlastnú vládu na Medzinárodnom trestnom súde v Haagu

Haagsky súd prijal žalobu proti izraelskej vláde za zločiny proti ľudskosti pre očkovanie.

Organizácia zastupuje právnikov, lekárov a občianskych aktivistov, ktorí sa rozhodli využiť svoje demokratické právo nepodrobiť sa experimentálnemu medicínskemu zásahu, konkrétne očkovaniu proti Covid-19. Izraelský štát zavedením tzv. „zelených pasov“ podľa organizácie diskriminuje neočkovaných občanov.

Právna žaloba sa odvoláva na podmienečné núdzové schválenie vakcíny Pfizer, a to z toho dôvodu, že očkovanie prebiehalo bez dobrovoľného a informovaného súhlasu, ktorý vyžadujú medzinárodné právne dokumenty, najznámejší z nich je Norimberský kódex. Ten vyžaduje informovanosť aj o alternatívnych terapiách, o benefitoch i rizikách, aby osoba bez nátlaku sa slobodne mohla rozhodnúť či je to v jej prospech. Toto podmienka pravdepodobne zo strany štátu splnená nebola.

V žalobe sa uvádza, že izraelské ministerstvo zdravotníctva otvorene priznalo, že až 41 % zaočkovaných osôb z kritickej infraštruktúry po očkovaní trpelo nežiaducimi účinkami a ohrozením života. 

Izraelskí nezaočkovaní občania sa v tejto žalobe odvolávajú aj na Rezolúciu Valného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu z konca januára, ktorá apeluje na vlády v bode 7.3.1., aby zaistili, že občania sú informovaní o tom, že očkovanie NIE JE povinné a aby nikto nebol politicky, sociálne alebo ináč pod nátlakom sa očkovať, ak si to nepraje.

Rezolúcia zo Štrasburgu sa okrem iného odvoláva na záväzný dohovor o ľudských právach a medicíne (Oviedo dohovor) a dodatočné protokoly o biomedicínskom výskume, ktoré podobne zdôrazňujú dobrovoľnosť bez nátlaku a podmieňovania.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa