ÚvodSvetDo Chorvátska na dovolenku bez COVID pasu

Do Chorvátska na dovolenku bez COVID pasu

Vláda v Chorvátsku  rozhodla, že od štvrtka platia nové pravidlá pre turistov, ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku v Chorvátsku. 

V prípade, že sa turisti rozhodnú stráviť dovolenku v Chorvátsku nemusia čakať na vydanie COVID pasu. K pobytu na dovolenku v tejto destinácii im stačí preukázať sa jedným z testov a to negatívnym PCR testom, negatívnym antigénovým testom, alebo dokonca sa môže turista preukázať aj platným potvrdením o prekonaní ochorenia COVID 19. Ak máte potvrdenie o očkovaní platí aj to a dokonca nerobia rozdiely medzi vakcínami. 

Vláda v Chorvátsku sa tak rozhodla, že nebude čakať na rozhodnutie Európskej únie ohľadom COVID pasov, informujú o tom miestne médiá. Rozhodla sa nielen nečakať na COVID pasy, ale úrady nebudú robiť rozdiely medzi vakcínami, ktorými sú turisti očkovaní. Zelenú majú vakcíny nielen tie, ktoré schválila Európska agentúra pre lieky (EMA), ale aj ruský SPUTNIK V, alebo niektorá vakcína z radu čínskych spoločností. Pri príchode do tejto destinácie sa vyhnete tiež karanténe, ktorú turisti nemusia absolvovať. Chorváti uvoľnením opatrení chcú pomôcť svojej ekonomike, nakoľko turizmus tvorí v nej značný podiel. 

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa