ÚvodSlovenskoVýstražný štrajk v pondelok ráno vyhlásili zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov v Bratislave,...

Výstražný štrajk v pondelok ráno vyhlásili zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov v Bratislave, Košiciach a Prešove

V čase od 8.00 – 9.00 hod. nebudú v Bratislave premávať spoje MHD. Do štrajku sa zapoja aj vodiči dopravného podniku mesta Košice. Prešov o štrajku ešte rokuje. 

Výstražný štrajk, ktorý avizujú zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov v Bratislave, Košiciach a Prešove na pondelok bude reakciou na nedostatočnú či žiadnu pomoc od štátu v čase pandémie COVID 19. Dopravným podnikom štát nepomohol s výpadkom príjmov spôsobeným pandémiou COVID 19 a hrozí rušenie liniek i prepúšťanie. Aj napriek zníženiu nákladov, ktoré sa podarili DPB v roku 2020 o deväť miliónov eur je situácia neúnosná a racionalizačné a úsporné opatrenia, ktoré v DPB prebehli, nestačia na vykrytie výpadku tržieb. 

Napriek dobrovoľnému štrajku bude doprava zachovaná do najväčší bratislavských nemocníc v Ružinove, Kramároch a na Antolskej v Petržalke.

Taktiež v Košiciach bude zachovaná premávka k pracoviskám Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice a vypravené budú aj školské spoje, či spoje do oceliarní U. S. Steel.

V mestách bude štrajk prebiehať v čase od 8.00 – 9.00 hod. podľa informácií od dopravcu v Bratislave nebudú premávať spoje MHD, výnimkou však budú vodiči, ktorí sa do štrajku nezapoja, keďže štrajk je dobrovoľný. V Košiciach dopravný podnik potvrdil, že sa jeho vodiči mestskej hromadnej dopravy taktiež zapoja do výstražného štrajku. Prešov ešte rokuje akou formou sa do štrajku zapojí. Pripúšťa sa aj možnosť, že vodiči prešovského dopravného podniku len symbolicky podporia štrajkujúcich kolegov v Bratislave a Košiciach, napríklad zavesením stužiek na vozidlá.

Na víkendovom rokovaní má prejednať vedenie DPB so zástupcami zamestnancov formu zjemnenia podoby výstražného štrajku. 

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa