ÚvodSvetŠokujúci zákaz! Nemecký súd rozsudkom zakazuje používanie rúšok a testov na školách

Šokujúci zákaz! Nemecký súd rozsudkom zakazuje používanie rúšok a testov na školách

Weimarský okresný súd rozhodol o zákaze používania rúšok a testov na dvoch školách, týkajúcich sa rozsudku. Toto rozhodnutie je politicky šokujúce, ale zároveň je aj viac ako otázne: Okresný súd Weimar vydal dočasný zákaz, ktorý zakazuje dvom školám používať rúška a korónové testy. V odôvodnení rozsudku súd cituje niekoľkých znalcov, ktorí sú považovaní za skeptikov v koronavírusovej oblasti. Uvádza dnešný Focus.de.

Rozhodnutie okresného súdu vo Weimare vyvolalo senzáciu na internete. Súd v rozsudku  zakazuje dvom deťom nosiť vo svojich weimarských školách rúška a podrobovanie sa vykonávaniu koronových testov. Okrem toho sa tiež nesmú dodržiavať predpísané minimálne vzdialenosti. Niektorí právnici dokument označujú ako neobvyklý. Na súd sa obrátila matka dvoch detí, z ktorých každé chodí do inej školy.

V rozsudku weimarského súdu pod spisovou značkou Az.: 9 F 148/21 sa vyčíta povinné nosenie rúšok a vykonávanie testov.

Súd vo Weimare zakazuje nosenie rúšok a vykonávanie testov na dvoch školách

Správcom škôl a učiteľom dvoch škôl vo Weimare je zakázané nariadiť deťom nosenie rúšok a vykonávať testy. Je zakázané:

1. nosiť rúška každého druhu v triede a v priestoroch školy, najmä respirátory (chirurgická maska ​​alebo maska ​​FFP2) alebo iné,

2. udržiavať minimálne vzdialenosti medzi sebou navzájom alebo medzi ľuďmi, ktoré presahujú hranice známe pred rokom 2020,

3. zúčastňovať sa rýchlych testov na stanovenie vírusu SARS-CoV-2.

V rozhodnutí z 8. apríla 2021 sa uvádza, že „bude nariadená okamžitá účinnosť rozhodnutia“. Súd výslovne vidí právoplatnosť rozhodnutia pre všetky deti vzdelávané na týchto dvoch školách. Dotknuté školy však nie sú v dokumente konkretizované.

Durínska vláda si je vedomá rozhodnutia Weimaru

Zástupca predsedu Durínska Steffen Dittes minimálne prostredníctvom Twiteru potvrdil pravosť rozsudku okresného súdu a v súčasnosti skúmajú možnosti v prípade priebehu ďalších súdnych konaní,“

Deti o ktorých súd rozhodoval navštevujú ôsmy a tretí ročník škôl vo Weimare. Podľa žaloby by deti mohli byť  poškodené fyzicky, psychicky, čo by mohlo mať vplyv na vzdelanie.

Pochybné znalecké posudky

Na 178-stranovom, z právneho hľadiska dosť neobvyklom odôvodnení Weimarského okresného súdu, je okrem niekoľkých správ a početných literárnych zdrojov, uvedených aj niekoľko znalcov. Ich odbornosť však môže byť prinajmenšom spochybnená.

Na jednej strane sa hovorí o würzburskej biologičke Ulrike Kämmererovej. V minulosti spoločnosť Kämmerer pochybovala o detekcii koronavírusu pomocou testov PCR a opakovane bola prítomná na demonštráciách proti koróne.

Okresný súd vo Weimare nie je prvýkrát na titulkoch novín

Weimarský okresný súd sa už v minulosti dostal na prvé stránky novín kvôli sporným politickým rozhodnutiam v oblasti korony. Naposledy v januári 2021. Rozhodnutie okresného súdu vo Weimare 11. januára 2021 vyvolalo búrlivé diskusie. Zodpovedný weimarský sudca vtedy spod obžaloby oslobodil muža, ktorý v apríli 2020 preukázateľne porušil Durínsky zákon o korone. Dôvod bol šokujúci. Sudca Matthias Guericke vtedy klasifikoval všeobecný zákaz kontaktov na jar 2020 ako neprimeraný, protiústavný a teda neplatný. Podľa jeho názoru sú opatrenia obmedzujúce slobodu za „katastrofálnu politickú chybu“.

Šokujúce rozsudky sa objavia sem tam aj v iných európskych štátoch. Nedávno sme písali o rozsudku belgického prvostupňového súdu v článku Belgicko je povinné zrušiť všetky Covid opatrenia, rozhodol prvostupňový súd.

spot_img

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa