ÚvodNovinkyPrezidentka - žiadny rozumný človek nemôže byť proti Sputniku V

Prezidentka – žiadny rozumný človek nemôže byť proti Sputniku V

Žiadny rozumný človek nemôže byť proti Sputniku V, povedala dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová na tlačovej konferencii organizovanej po jej návšteve v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv.. Spomenula, že vníma v tejto súvislosti neštandardnosť pracovnej cesty ministra financií SR Igora Matoviča.

Prezidentke nie je nateraz jasné, čo bude na vakcíne skúmať maďarské laboratórium. Sputnik V vyrobený pre Slovensko pochádza z iného zdroja ako ten, ktorým sú očkovaní maďarskí občania a prezidentka očakáva výsledky zhodnosti oboch šarží vakcín.

Zuzana Čaputová  pripomenula, že negatívne vníma akým spôsobom prebehla pracovná cesta Igora Matoviča a vytkla obchádzanie slovenskej diplomacie zastúpenej v Maďarsku.

Maďarsko dnes opätovne potvrdilo svoju pomoc pri otestovaní vakcíny Sputnik V dodanej ruskou stranou na Slovensko.

spot_img

3 KOMENTÁRE

  1. Žiadný rozumný človek nemôže byť proti Sputnik u V a negatívne vníma pracovnú cestu Matoviča.
    Prečo Matovič doviezol Sputnik. Preto lebo Sú nedodržial sľúbený postup a nedodal čo sľúbili a pritom situácia bola veľmi kriticka. Remišova so Sulikom sa dištancovali a odmietli sa podieľať na dovoze tak Matovič to vybavil. Keď ŠUKL nedokázal vyhodnotiť Sputnik Matovič to vybavil aby čím skôr boli zaočkovaní . Nasķitne sa tu otázka prečo diplomácia a prezidentka neviužili svoje pozície na tie kroky, aby situáciu zmiernili ako to urobil p Szijjártó alebo Zeman. Asi preto !ego nemajú také medzinárodné uznanie ako Matovič a najme Korčok za jeho pol. výroky a za svoju pol. orientaciu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa