ÚvodNovinkyLiek na koronu je čoskoro tu! - Kanadský nosový sprej proti Covid-19...

Liek na koronu je čoskoro tu! – Kanadský nosový sprej proti Covid-19 zabije 99,99 percenta vírusu

Nosový sprej NORS TM, vyvinutý kanadskej SaNOtize je dezinfekčný prostiedok na báze oxidu dusnatého a môže zabrániť prenosu infekcie. Môže byť prvou pomocou pre ľudí, ktorí majú podozrenie ochorenie SARS COV-2. Jeho použitie môže zmierniť symptómy choroby – píše The Sun.

Spoločnosť  2. Júna avizovala klinické skúšky v Montreale, 10. Januára klinické skúšky v Británii a 15. marca oznamuje potvrdenie britskej štúdie o prelomovej liečbe pre Covid-19. Laboratórne štúdie v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve preukázali, že produkt účinne ničí patogén v horných dýchacích cestách, čím bráni vírusu dostať sa do pľúc. 

„Očakávam, že nosová skúška bude významným krokom vpred v boji proti pandémii. Jednoducho povedané, tento sprej môže byť prevratný objav,“ povedal Dr. Stephen Winchester, vedúci  klinických skúšok v Británii.

Pacienti liečení sprejom mali 95-percentné zníženie množstva vírusu prítomného počas prvých 24 hodín a 99-percentné zníženie za 72 hodín.

Klinická štúdia vo Veľkej Británii potvrdzuje možnú prelomovú liečbu SaNOtize pre COVID-19

  • Zistilo sa, že pacienti, ktorí si sami podávali nosový sprej, znížili vírusovú záťaž SARS-CoV-2 o viac ako 95% u infikovaných účastníkov do 24 hodín od liečby a o viac ako 99% za 72 hodín
  • Skúška dospela k záveru, že liečba urýchlila zmiernenie symptómov SARS-CoV-2 16-násobne oproti placebu
  • Randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia hodnotila 79 potvrdených prípadov COVID-19, väčšinou silne infikovaných britským variantom
  • V skupine neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky
  • Núdzové použitie vo Veľkej Británii a Kanade na liečbu a prevenciu COVID-19 je plánované okamžite

Podľa informácií výrobcu je nosový sprej určený na prevenciu a zníženie vírusovej záťaže u vysokoinfikovaných pacientov. Producent avizuje účinnosť aj u chrípkových ochoreniach H1N1 a ďalších korona vírusoch. Spoločnosť SaNOtize v súčasnosti usilovne spolupracuje s Health Canada a FDA na získaní súhlasu na núdzové uvoľnenie preventívnej liečby pre zdravotníckych pracovníkov a vysoko rizikové osoby vystavené pôsobeniu SARS-CoV-2.

O podobnom vývoji sme písali v článku -Sputnik V v podobe nosných kvapiek? Skúšky v Rusku už začali-. V tomto prípade sa jedná o vakcínu v spreji a formu prevencie. Kým vakcíny majú úlohu chrániť človeka pred ochorením Covid-19, sprej kanadského výrobcu je liekom – ničiteľom vírusu v dýchacích cestách.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa