ÚvodSlovenskoVláda schválila vymenovanie Matoviča do funkcii guvernéra štyroch medzinárodných bánk

Vláda schválila vymenovanie Matoviča do funkcii guvernéra štyroch medzinárodných bánk

Vláda na dnešnom rokovaní schválila návrh vymenovať nového ministra financií Igora Matoviča do medzinárodných funkcií zastupujúcich Slovenskú republiku.

V súvislosti s vymenovaním Igora Matoviča do funkcie podpredsedu vlády a ministra financií Slovenskej republiky s účinnosťou od 1. apríla 2021 bolo potrebné aktualizovať zastúpenie Slovenskej republiky na pozícií guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj, guvernéra Európskej investičnej banky, guvernéra v skupine Svetovej banky a guvernéra Medzinárodnej investičnej banky. Vláda návrh schválila.

Ako vyplýva z materiálu predloženého na dnešné rokovanie vlády, podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič navrhol vymenovať podpredsedu vlády a ministra financií SR Igora Matoviča do funkcie guvernéra v uvedených medzinárodných finančných inštitúciách.

Kde bude Igor Matovič guvernérom

Európska banka pre obnovu a rozvoj (angl. European Bank for Reconstruction and Development, ďalej len „EBRD“) je medzinárodnou finančnou inštitúciou so sídlom v Londýne, Spojené kráľovstvo. Za SR bol uznesením vlády Slovenskej republiky č. 203 zo 6. apríla 2020 do funkcie guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj vymenovaný Eduard Heger, v tom čase podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky. Zástupcom (alternátom) guvernéra EBRD je guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír.

Európska investičná banka (angl. European Investment Bank, ďalej len „EIB“) je medzinárodnou finančnou inštitúciou so sídlom v Luxemburgu, Luxemburské veľkovojvodstvo. Za SR bol uznesením vlády Slovenskej republiky č. 203 zo 6. apríla 2020 do funkcie guvernéra Európskej investičnej banky vymenovaný Eduard Heger, v tom čase podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky.

Skupina Svetová banka (angl. World Bank Group, ďalej len „WBG“) Sídlo skupiny Svetovej banky je vo Washingtone, D. C. Za SR bol uznesením vlády Slovenskej republiky č. 203 zo 6. apríla 2020 do funkcie guvernéra v skupine Svetovej banky vymenovaný Eduard Heger, v tom čase podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky. Zástupcom (alternátom) guvernéra v skupine Svetovej banky je Ľudovít Ódor, viceguvernér Národnej banky Slovenska.

Medzinárodná investičná banka (angl. International Investment Bank, ďalej len „IIB“) je medzinárodnou finančnou inštitúciou so sídlom v Budapešti, Maďarsko. Za SR bol uznesením vlády Slovenskej republiky č. 203 zo 6. apríla 2020 do funkcie guvernéra Medzinárodnej investičnej banky vymenovaný Eduard Heger, v tom čase podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky.

spot_img

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa