ÚvodSlovenskoŽilinka chce sfunkčniť zákon o preukazovaní pôvodu majetku

Žilinka chce sfunkčniť zákon o preukazovaní pôvodu majetku

Skúsenosti orgánov prokuratúry z aplikačnej praxe potvrdzujú, že zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný a prakticky neaplikovateľný.

Z toho dôvodu generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka listom oslovil ministerku spravodlivosti Slovenskej republiky, aby ju požiadal o vytvorenie expertnej pracovnej skupiny, ktorej cieľom by bola príprava legislatívnej zmeny, umožňujúcej efektívne a účinné odčerpávanie majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov.

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky považuje odoberanie výnosov a majetku nadobudnutého z nelegálnych zdrojov za jednu z najvyšších priorít. Preto je pripravená aktívne participovať na príprave takého zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý bude efektívny a splní sledovaný účel. V záujme toho Generálna prokuratúra Slovenskej republiky poskytne expertné kapacity, poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, nevyhnutné pre prípravu legislatívnych zmien potrebných na sfunkčnenie systému odčerpávania majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov,“ zdôraznil M. Žilinka.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa