ÚvodNovinkyFinančná správa spustila novú službu pre podnikateľov

Finančná správa spustila novú službu pre podnikateľov

Nový systém ukáže podnikateľom či majú vyrovnané všetky pohľadávky voči daňovému úradu. 

Dnešným dňom spustila Finančná správa nový systém pod názvom „ saldokonto“, ktorým si môže jednoducho a presne daňovník kontrolovať stav svojich záväzkov a pohľadávok voči finančnej správe. 

„Dnešným dňom FS spláca dlh voči verejnosti, ktorá už niekoľko rokov oprávnene volá po tom, aby mohla elektronicky pristupovať do osobného účtu daňovníka a kontrolovať stav svojich záväzkov a pohľadávok voči finančnej správe. Túto službu sme spustili dnes pre 750 tisíc podnikateľov fyzických a právnických osôb. Títo si budú môcť z pohodlia domova skontrolovať svoj osobný účet daňovníka, stav záväzkov, pohľadávok, konečný zostatok a splatnosť jednotlivých záloh na dani z príjmov, alebo dani z motorových vozidiel“ povedal na brífingu Žežulka.

Nový systém jednoducho ukáže daňovníkovi, či má so štátom vyrovnané všetky platby. Podľa Žežulku informácie budú natekať do systému automaticky s tým, že sa budú pravidelne aktualizovať a to vždy nasledujúci deň popoludní.

Daňovníci, ktorí už podali v tomto roku daňové priznanie by pravdepodobne mali mať všetky údaje spracované v systéme do konca mája toho roka. Čo sa týka prístupu do osobného účtu daňovníka bude umožnený aj štatutárnemu zástupcovi a zástupcovi s generálnou mocou alebo používateľom s obmedzeným prístupom k službám portálu finančnej správy, ak majú vyznačené oprávnenie.

Finančná správa má pripravené ďalšie služby pre daňovníkov, ktoré bude postupne zavádzať. Podľa šéfa daniarov si týmto a touto službou sľubujú vyšší výber daní a zjednodušenie prístupu k informáciám k účtom daňovníkov by mohlo zlepšiť i chuť poctivých podnikateľov platiť dane.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa