ÚvodNovinkyDnes oficiálne ukončenie vyšetrovacej komisie v prípade úmrtia generála Milana Lučanského

Dnes oficiálne ukončenie vyšetrovacej komisie v prípade úmrtia generála Milana Lučanského

Kontrolná komisia potvrdila, že príčinou smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského bola samovražda. Potvrdil to jej predseda Tomáš Čitbaj z Kancelárie verejnej ochrankyne práv SR

O ukončení komisie informoval už pred týždňom v piatok 9.4.2021 člen komisia poslanec a predseda ĽSNS Marian Kotleba prostredníctvom svojej stránky na Facebooku. Podľa jeho slov, záverečná správa nebola odsúhlasená jednohlasne a sám hlasoval proti. Dôvodov má podľa jeho slov viacero.

„K prvej verzii záverečnej správy som dal niekoľko závažných pripomienok, nie všetky však komisia akceptovala a zapracovala do finálnej verzie. V nej bolo dokonca niekoľko faktov úplne prekrútených a to až do takej miery, že sa dajú označiť za klamlivé.“ Povedal pred týždňom vo svojom statuse.

Kotleba ďalej uviedol, že z faktov, ktoré komisia zistila a oboznámila sa s nimi, nezískal presvedčenie o spáchaní samovraždy generála Milana Lučanského. „Preto som hlasoval PROTI záverečnej správe, ktorá úmrtie gen. Lučanského za samovraždu označila s úplnou istotou. K môjmu hlasovaniu som pripojil výhrady na niekoľko strán. Po zverejnení záverečnej správy budú moje výhrady k dispozícii širokej verejnosti.“

V komisii mali zastúpenie predstavitelia parlamentu, prezidentka, verejná ochrankyňa práv, zástupcovia médií a európskych organizácií. Zástupcov parlamentu nominoval predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Nominoval zástupcov koalície aj opozície – Juraja Krúpu (OĽANO), Milana Laurenčíka (SaS), Petru Hajšelovú (Sme rodina), Mariána Saloňa (Smer-SD), Mariana Kotlebu (ĽSNS) a Denisu Sakovú (Hlas-SD).

“Som presvedčená, že komisia dôjde k záverom, že ZVJS nezlyhal,” zdôraznila ešte v januári ministerka spravodlivosti. Zbor má ministerkinu plnú dôveru a nemá žiadne pochybnosti o tom, že by ZVJS zlyhal. “Musíme teraz urobiť všetko pre to, aby sme vrátili dôveru voči zboru,” dodala vtedy Kolíková pre TV Ta3.

Generál Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v Ústave na výkon väzby v Prešove údajne pokúsil o samovraždu.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa