ÚvodNovinkyOd pondelka do kostola bez testu, vláda prijala nové uznesenie

Od pondelka do kostola bez testu, vláda prijala nové uznesenie

Od pondelka sa otvárajú chrámy aj pre bohoslužby a na základe aktuálneho uznesenia vlády sa pri návšteve chrámu nebude potrebné preukazovať testom, oznamuje v krátkej správe na svojej facebookovej stránke poslanec NR SR Richard Vašečka.

Podľa nového schváleného uznesenia vláda obmedzuje s účinnosťou od 19. apríla 2021, ak nie je ďalej uvedené inak, podľa čl. 5 ods. 4 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov na území Slovenskej republiky slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 19. apríla 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do konca núdzového stavu, teda uplynutím 28. apríla 2021, pričom toto obmedzenie sa nevzťahuje na:

  • v čase od 05.00 hod. do 20.00 hod. cestu na bohoslužbu  alebo cestu na účel individuálnej duchovnej starostlivosti a cestu späť

Väčšiny ostatných aktivít sa zmeny netýkajú a v podstate na všetko je potrebný test alebo očkovanie.

Ak dnes predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) síce na tlačovej konferencii informovala o predstave koaličnej strany SaS, že by chceli ukončiť plošné testovanie, ale v schválenom uznesení sa táto predstava neuplatnila. Naopak vláda v uznesení uložila vyčleniť z rozpočtovej kapitoly Všeobecná pokladničná správa finančné prostriedky na plnenie úloh na zabezpečenie testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 pre subjekty vykonávajúce testovanie.

Uznesenie bude implementované do novej vyhlášky, ktorá by mala podľa dokumentu vyjsť neodkladne.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa