ÚvodNovinkyČesko obvinilo Rusko zo špionáže, vyhostí 18 diplomatov

Česko obvinilo Rusko zo špionáže, vyhostí 18 diplomatov

Podľa informácií facebookovej stránky českého premiéra Andreja Babiša sa má špionáž týkať výbuchu muničného skladu ešte z roku 2014. Podľa zistení českých bezpečnostných zložiek boli do výbuchu zapojení príslušníci ruskej tajnej služby GRU. Novinárom to v sobotu večer povedal český premiér Andrej Babiš

Z Česka bude z tohto dôvodu vyhostených až 18 diplomatov ruskej ambasády, ktorých identifikovali ako členov ruských tajných služieb. ČR musia opustiť do 48 hodín, uviedol vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček. Ten je momentálne poverený aj riadením ministerstva zahraničia.  

„Pri tejto explózii došlo k obrovským materiálnym škodám, vážnemu ohrozeniu a narušenia života mnohých miestnych obyvateľov. Predovšetkým zahynuli dvaja naši spoluobčania… Česká republika je zvrchovaný štát a musí na tieto zistenia zodpovedajúcim spôsobom reagovať,“ vyhlásil v tejto súvislosti premiér Babiš.

Treba povedať že ide o ďalšie vyhostenie ruských diplomatov v tomto týždni z členskej krajiny NATO. V tomto týždni vyhostilo diplomatov USA a aj Poľsko.

Vyhostenie diplomatov ako aj celá kauza má na svedomí zrušenie jednaní s Moskvou, ktoré boli na programe v pondelok a jednali sa Českého dovozu vakcín Sputnik V.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa