ÚvodNovinkyOdveta je tu. Rusi vyhostia 20 českých diplomatov

Odveta je tu. Rusi vyhostia 20 českých diplomatov

Dvadsať zamestnancov českého veľvyslanectva v Moskve vyhlásili za „persona non grata“, na opustenie krajiny majú niečo vyše dňa, uvádza ruské ministerstvo zahraničia. „Veľvyslanec Českej republiky v Ruskej federácii Vitezslav Pivonka bol predvolaný na ruské ministerstvo zahraničia. Veľvyslancovi bol vyhlásený silný protest v súvislosti nepriaznivým činom českých orgánov voči personálu ruskej diplomatickej misie v Prahe,“ uvádza agentúra Interfax s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva zahraničia.

Veľvyslanca informovali, že dvadsať zamestnancov českého veľvyslanectva v Moskve je vyhlásených za „persona non grata“, informovalo ruské ministerstvo zahraničia.

Bolo im nariadené opustiť územie Ruska pred koncom 19. apríla 2021. Ide o reakciu na českú stranu, ktorá včera dala vyhostiť 18 ruských diplomatov. Týchto obvinila zo špionáže a podiele na výbuchu muničného skladu z roku 2014. Moskva sa domnieva, že česká strana teraz pristúpi k uzavretiu svojho veľvyslanectva v Rusku.

spot_img

6 KOMENTÁRE

    • Veľmi správne niekomu asi preskočí!!Ružové by nikdy za toľké roky čo sme spunazivali niečo takéto neurobi je to od niekoho hnusná sprostá provokácia a Česi keď si nevedia overiť fakty No tak im treba Čo čakali oko za oko zub za zub 👍👍👍

  1. Hanbila by som sa ako pes, keby som mala zle zabezpečený plot a sťažovala sa ( možno aj nie na toho pravého), že mi tu narobil škodu. O to viac, že to bolo pred 7.rokmi, na súkromnom pozemku akéhosi Bulhara… Muničný sklad a cudzinec? Sami ste si na vine. Mali ste si to riešiť doma. Takto ste si len hanbu narobili.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa