ÚvodNovinkyV rámci reformy zrušila Slovenská pošta 756 nadbytočných pracovných miest a 53...

V rámci reformy zrušila Slovenská pošta 756 nadbytočných pracovných miest a 53 pobočiek

Reformou a organizačnou zmenou prechádza celkovo Slovenská pošta od marca 2021. Zrušila niekoľko sto pracovných miest a 53 svojich malých pobočiek. 

Dlho avizované zmeny sa stali realitou a Slovenská pošta k marcu 2021 zrušila celkovo 756 pracovných miest, ktoré považovala za nadbytočné. V rámci tejto organizačnej zmeny pracovný pomer dohodou skončilo zhruba 500 pracovníkov. Inú vhodnú ponúknutú prácu v rámci pošty prijalo 82 zamestnancov. 

Podľa poskytnutých údajov ku koncu roka 2020 Slovenská pošta evidovala na území Slovenska spolu 1 504 pôšt, z toho 1 342 dodávacích a 162 podávacích pôšt. Svoje služby poskytovala aj v rámci 35 pôšt Partner, 61 poštových stredísk, 5 pojazdných pôšt a 14 zmluvných výdajov. 

Organizačné zmeny sa dotkli aj prevádzok. Pošta na základe údajov vyhodnotila parametre a dospela k výsledku, ktorý mal za následok rušenie asi 80 „malých“ pôšt a 20 pôšt v mestách a obciach, kde sú ďalšie pobočky pošty s dostatočnou kapacitou. Vzhľadom na to, skončenie prevádzkovania pobočky pošty podlieha schváleniu regulátorom sa k tejto požiadavke sa musí vyjadriť Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Od vyjadrenia úradu bude závisieť celkový konečný počet zrušených pôšt. Momentálne je už schválených na zrušenie 53 pobočiek. Proces optimalizácie sa naštartoval ešte v roku 2019, keď bolo zrušených 32 pôšt, a nezaznamenali sme sťažnosti,“ dodala Iveta Dorčáková.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa