ÚvodSlovenskoTesty neprekážajú, dnes ideme masovo do obchodov

Testy neprekážajú, dnes ideme masovo do obchodov

Korona sem, korona tam, ľudia čakajú na vstupy do obchodov. Dnes sa mierne uvoľnili opatrenia. Do uvoľnenia boli zahrnuté aj niektoré prevádzky, ktoré mali doposiaľ vzhľadom na covid automat stopku. Ide najmä o obchody s nábytkom, textilom, obuvou a podobne. Za daných podmienok 1 osoba 15m2, negatívny test a respirátor dnes otvorili tisícky obchodov. Ak ste vzhľadom na podmienky čakali kľudný priebeh tak opak je pravdou

Covid automat vyžaduje jedného zákazníka na 15 štvorcových metrov. Pred obchodmi to zrejme neplatí? Podľa fotografie, zverejnenej na senican.sk to ani na pandémiu nevyzerá. Po mesiacoch zatvorených prevádzok sa ľudia dobrovoľne podrobili testovaniu a nenechali si ujsť otvorenie obchodov.  

Zdá sa, že predávajúci personál nebude mať ani čas na poriadne hlboké nadýchnutie, keďže vláda si nebrala nemecký príklad a neoslobodila predávajúcich z pod povinnosti nosenia respirátorov. Tisícky z nich pritom robia na dvanásť hodinových pracovných zmenách.

Opozícia žiada zastaviť celoplošné testovanie. Dôvody sú opodstatnené

Nepomohli ani sťažnosti predavačiek a predajcov. Prísnosť nastavenia Covidautomatu je v tejto oblasti diskutabilná. Nemecké predavačky sú od povinnosti nosenia respirátora oslobodené a respirátor je povinný najmä u zákazníkov a návštevníkov.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa