ÚvodNovinkySmer zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu. Dôvodmi sú vysoký počet úmrtí občanov a...

Smer zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu. Dôvodmi sú vysoký počet úmrtí občanov a súvisiace oblastí s ochorením Covid-19

Parlamentná strana Smer SD predkladá predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) návrh skupiny poslancov na zvolanie schôdze Národnej rady SR. Na zvolanie schôdze je potrebných 30 poslaneckých podpisov a s tými pomohli niektorí poslanci strany Hlas SD.

Zajtra 21.04.2021 sa bude konať mimoriadna schôdza parlamentu s jediným bodom na prerokovanie: Návrh na uznesenie NRSR ku Covid-19 a ďalším problematikám.  Zvolávateľom je strana Smer SD. Návrh  pozostáva z niekoľkých častí a najmä z tém v súvislosti s ochorením Covid-19 a cieľom je aj vyvodenie zodpovednosti.

Poslanci v návrhu konštatujú, že chcú vyvodiť zodpovednosť za neadekvátne vysoký počet úmrtí na Covid-19 približujúci sa 11 tisícom. Vyvodenie zodpovednosti za nárast úmrtí na iné ochorenia ako je Covid-19, za zlyhanie vakcinačného programu v apríli 2021.

Tak isto skupina poslancov žiada uznesením vyvolanie zodpovednosti za netransparentné nákupy vakcíny Sputnik V, či jej problematické povoľovacie konanie a za ohrozenie a ujmu na zdraví a finančné škody spôsobené chybným výberom antigénových testov.

Schôdza je zvolaná na 14 hodinu 21.04.2021

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa