ÚvodNovinkyRusko obmedzilo lety nad časťou Krymu a Čierneho mora

Rusko obmedzilo lety nad časťou Krymu a Čierneho mora

Rusko zaviedlo od 20. do 24. apríla dočasné obmedzenia letov nad časťou Krymu a Čierneho mora, vyplýva z medzinárodného oznámenia pilotom (NOTAM). Podľa agentúry Interfax „Bola táto oblasť vyhlásená za dočasne nebezpečnú pre lety lietadlami,“ píše sa v dokumente. Podľa súradníc je vzdušný priestor nad južnou časťou Krymu (od Sevastopola po Feodosiu), teritoriálnymi vodami susediacimi s južným pobrežím Krymu a nad časťou medzinárodných vôd Čierneho mora zahrnutý do zóny letového obmedzenia a to až do nadmorskej výšky 19-tisíc metrov.

Rusko už skôr oznámilo, že od 24. apríla do 31. októbra budú v mnohých regiónoch Čierneho mora pozastavené vykonávacie práva na prechod cez teritoriálne vody Ruskej federácie pre zahraničné vojnové lode a ďalšie štátne plavidlá.

Ako vyplýva z údajov bulletinu Oddelenia navigácie a oceánografie Ministerstva obrany Ruskej federácie zverejneného 14. apríla, týka sa to vodnej oblasti pozdĺž južného pobrežia Krymu (od Sevastopola po Gurzuf), oblasti pri pobreží Kerčského polostrova (v blízkosti prírodnej rezervácie Opuksky) a morskej oblasti na západ od Krymu.

Ukrajinské ministerstvo zahraničia 15. apríla protestovalo proti oznámeniu Ruskej federácie o uzavretí časti čiernomorských vôd v smere na Kerčský prieliv a požadovalo zrušenie tohto rozhodnutia.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu 13. apríla uviedol, že Rusko prijíma opatrenia v reakcii na hrozby NATO.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa