ÚvodKomentáreČaká Slovensko nástup liberalizmu? Už je tu

Čaká Slovensko nástup liberalizmu? Už je tu

Ak by sa voľby konali dnes, čaká zrejme Slovensko nástup liberálnej vlády a politiky. Nasvedčujú tomu viaceré prieskumy verejnej mienky zamerané na prípadné voľby. Na Slovensku bola v nedávnej minulosti jediná liberálna politická strana Sloboda a Solidarita. Dnes je liberalizmus vidieť v najmenej troch politických stranách, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu. Štvrtá je tesne pred prahom zvoliteľnosti

Konzervatívne, kresťanské a národné strany pomerne prekvapivo absentujú. Hŕstka kresťanov (Kresťanská únia) okolo Vašečku či Záborskej, ako súčasť OĽaNO, stráca na sile tak isto. Sklamania prišli po nástupe korony a najmä po zatvorení kostolov. Liberalizmus je za dverami.

 „…všetko to strašenie návratom Fica stojí na vode. Podľa prieskumu agentúry AKO by možnej liberálnej koalícii Hlasu SD, SaS a PS chýbal len jeden mandát k ústavnej väčšine. Toto je najpravdepodobnejší scenár a práve na tomto variante usilovne pracuje aj veľvyslanectvo Spojených štátov…“  Napísal ešte 17.marca analytik Eduard Chmelár. Odvtedy prieskumy verejnej mienky iba potvrdzujú túto možnú vládnu alternatívu.

Cesta predčasných volieb môže viesť k progresívnosti

Po takmer tridsiatich rokoch života Slovenskej republiky začína vyhrávať západný marketing. Prispel k nemu Mečiar, ktorý pri svojom vládnutí nedokázal odolávať vonkajším tlakom a napokon jeho politiku zradili aj mnohí jeho vlastní. Dzurindove pravicové nadšenie z reforiem a následné sklamanie strednej a slabej vrstvy obyvateľstva tento marketing mierne pribrzdilo. Ficová dlhá vláda, však nepochopiteľne pravidelne podporovala jeho rast. Štedro financovala mimovládne organizácie zaoberajúce sa fušovaním do politiky či výchovy mládeže a tie sa mu po rokoch odvďačili zorganizovaním veľkých protestov s názvom -Za slušné Slovensko-.

V radoch národného to vrie snáď od samého začiatku a najbližšie k sebe mali pronárodní snáď v období imigrantských hrozieb. Tých najväčších imigrantov, ale vzhľadom na členstvo v spoločenstve voľného pohybu si neustrážili. Vošli. Meno prvého je Projekt a druhému bol daný názov Covid-19.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa