ÚvodNovinkyV Berlíne sa dnes koná jeden z najväčších protestov proti sprísňovaniu opatrení

V Berlíne sa dnes koná jeden z najväčších protestov proti sprísňovaniu opatrení

Aktualizované. V stredu 21 apríla sa v Bundestagu uskutoční hlasovanie o sprísnení pandemického zákona. Vo vládnom okrese hlavného mesta bolo z tohto dôvodu zaregistrovaných množstvo protestov. Podľa policajných správ boli prostredníctvom internetu organizované celoštátne výzvy, aby ľudia prišli do Berlína vyjadriť nespokojnosť

Berlínska polícia je preto pripravená na jeden z najväčších protestov za posledné mesiace. Od 10 hodiny je miestom stretnutia oblasť pri Brandenburskej bráne, ďalšie protesty budú na ulici 17. júna.

Protestujúci pri hrade Bellevue, ktorý je sídlom prezidenta, sú ohlásené na 16 hodinu.

Polícia očakáva aj množstvo proti protestov zo strán zástancov opatrení ako aj ich sprísnenia. Situáciu budeme dnes sledovať.

Protestujúci v Berlíne. Foto: video Ruptly

Protestujúci sú nateraz disciplinovaní. Na týchto miestach je protest kľudný a protestujúci dodržujú pravidlo zakrytia tváre. V iných častiach Berlína sporadicky prichádza k menším potýčkam.

17:30 Počet zatknutí teraz podľa policajného hovorcu stúpol na takmer 200. Informuje Berliner Zeitung. Väčšina z nich musí zodpovedať za útok, odpor voči strážcom zákona, prepustenie väzňov a porušenie korónových pravidiel. Podľa polície bolo zatiaľ zranených najmenej sedem príslušníkov. Podľa novín sa demonštrácie zúčastnilo okolo 8000 protestujúcich.

Polícia rozpustila demonštráciu pred palácom Bellevue ešte pred jej začiatkom. Porušenie podmienok bolo údajne príliš veľa, takže podľa novín odôvodnenie. Polícia a organizátori vyzvali účastníkov, aby nosili rúška a dodržali minimálny odstup. Väčšina prítomných, ale pokyny nedodržala. 

Foto: Ruptly online

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa