ÚvodNovinkyVláda otvára terasy a do fitnescentra iba s testom

Vláda otvára terasy a do fitnescentra iba s testom

Vláda od budúceho týždňa otvára za dodržania podmienok terasy a fitnes. Vláda v stredu na Úrade vlády usporiadala brífing, na ktorom postupne vystúpili premiér Eduard Heger(OĽaNO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda OĽaNO Igor Matovič, ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) a minister Richard Sulík (SaS). Igor Matovič sa ospravedlnil za zásah do osobnej slobody zatvorením reštaurácií a fitnes centier

Vláda informovala o odporúčaniach odborníkov, ktorí varujú pred príliš rýchlym uvoľňovaním opatrení. Dôvodom sú skúsenosti z okolitých štátov, kde sa situácia vrátila do horších čísel. Vláda však aj napriek tomu postupne pravidlá uvoľňuje a vyzýva k zodpovednosti.

Od pondelka 24.4.2021 sa uvoľňujú opatrenia vlády, ktorá v stredu avizovala otvorenie terás a fitnes centier. Fitnescentrá budú otvorené s obmedzením počtu osôb na maximálne 6 bez ohľadu na rozlohu fitnescentra. Na vstup je vyžadovaná potreba negatívneho testu a v interiéri môže byť 1 osoba na 15 m2. V prípade terás sú rozhodujúce rozostupy a prieduch vzduchu.

Podmienkami pri otváraní terás sú dvojmetrové medzery medzi jednotlivými stolmi, dve osoby pri stole s výnimkou rodiny a samozrejmosťou zostáva dezinfekcia po každom zákazníkovi. Bližšie podmienky budú ešte dodatočne upresnené.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa