ÚvodSlovenskoStíhanie Mečiara za udelenie amnestií zastavili

Stíhanie Mečiara za udelenie amnestií zastavili

Amnestie, ktoré vydal Vladimír Mečiar v roku 1998 sa Národnej rade SR podarilo zrušiť až v roku 2017. Poslanci NR SR od toho zrejme očakávali viac, ako sa zatiaľ podarilo dosiahnuť. Stíhanie Vladimíra Mečiara bolo už 3 krát zastavené.

Viacerí odborníci upozorňovali, že trestné činy spáchané únosom prezidentovho syna Michala Kováča sú po dlhých rokoch už premlčané a zrejme nebude môcť vyšetrovanie prebehnúť do úspešného konca. Pre vtedajšiu opozíciu, ktorá sa po rokoch pretransformovala do podoby súčasnej vlády bolo z politických dôvodov zrušenie Mečiarových amnestií veľmi dôležite. Za 19 rokov sa do pléna Národnej rady SR zrušenie Mečiarových amnestií dostalo viackrát. Zrušiť sa ich však podarilo až v roku 2017.

Po zrušení Mečiarových amnestií bol obvinený aj bývalý premiér Slovenskej republiky Vladimír Mečiar a to za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Pre premlčanie bolo stíhanie zastavené ešte v roku 2017. Stíhanie sa však znovu ešte v roku 2017 obnovilo, no v roku 2019 sa opäť zastavilo. V roku 2020 vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave opätovne začal trestné stíhanie.

12. apríla 2021 vyšetrovateľ Policajného zboru, Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ Bratislava vydal uznesenie, ktorým zastavil trestné stíhanie v danej trestnej veci. Predmetné uznesenie bolo doručené na Krajskú prokuratúru Bratislava dňa 13. apríla. Dozorový prokurátor po naštudovaní spisu a predmetného uznesenia rozhodne o ďalšom postupe.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa