ÚvodSvetNATO vyjadrilo podporu Česku v kauze Vrbětice

NATO vyjadrilo podporu Česku v kauze Vrbětice

Členovia NATO vyjadrili plnú solidaritu s Českom v súvislosti s incidentom z roku 2014 vo Vrběticích. Solidárne vyhlásenie Severoatlantickej rady s Českou republikou bolo uverejnené na oficiálnych stránkach NATO. V ňom sa ale nič nespomína o možnom kolektívnom vyhostení diplomatov Ruska z krajín aliancie.

Rada NATO vo štvrtok vypočula českého ministra zahraničia ohľadom situácie okolo výbuchu muničného skladu vo Vrběticích v roku 2014 a údajnej účasti ruských tajných služieb, a vyjadrila plnú solidaritu s Prahou, uvádza sa vo vyhlásení aliancie.

“Dnes český minister zahraničia predstúpil pred Radu NATO v súvislosti s aktivitami ruských agentov na území Českej republiky, ktoré spôsobili výbuch muničného skladu v roku 2014. Spojenci vyjadrujú hlboké znepokojenie nad destabilizačnými krokmi, ktoré Rusko naďalej vykonáva v euroatlantickom regióne, vrátane aliancie, a sú plne solidárni s Českou republikou, “stojí vo vyhlásení NATO.

Vo vyhlásení NATO sa uvádza, že výbuch vo Vrběticích spôsobil smrť dvoch ľudí a tiež veľmi značné materiálne škody, za čo spojenci aliancie vyjadrujú svoju sústrasť.

NATO dodáva, že český minister zahraničia potvrdil, že za výbuch sú zodpovední Alexander Petrov a Ruslan Boširov, ktorí sú tiež podozriví z pokusu o otravu Sergeja Skripala.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa