ÚvodSvetV Nemecku je federálny pandemický zákon uprostred schvaľovacieho procesu

V Nemecku je federálny pandemický zákon uprostred schvaľovacieho procesu

Nemecká dolná komora parlamentu schválila novelu pandemického zákona, ktorá umožní presadzovanie opatrení spojených s pandémiou ochorenia Covid-19 na federálnej a nie len štátnej úrovni

Tento pozmeňujúci a doplňujúci návrh musí ešte prejsť štvrtou hornou komorou parlamentu, Spolkovou radou, a musí byť podpísaný nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. Pravidlá zákazu vychádzania by však mohli účinne platiť od víkendu.

Medzitým, ako zákonodarcovia hlasovali o udelení právomoci ústrednej vláde vydaním celoštátnych obmedzení, použila polícia na rozohnanie demonštrantov mimo Spolkového snemu slzotvorné spreje. V procese bolo zatknutých viac ľudí.

Nemecko v súčasnosti čelí tretej vlne korona pandemie. Zatvorenie krajiny je zavedené minimálne do druhej polovice apríla v snahe obmedziť šírenie vírusu COVID-19 v komunite.

Podľa posledných údajov zhromaždených Inštitútom Roberta Kocha zaznamenalo Nemecko cez COVID-19 viac ako 3 milióny potvrdených prípadov koronavírusu a viac ako 80 000 úmrtí.

spot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Pripoj sa k nám

237FanúšikoviaPáči sa